Uniwersytet Gdański | Wydział Biologii | english version
Koło Naukowe » Aktualności
Wycieczka do spichlerza "Błękitny Baranek"

8 marca 2011 roku Koło Naukowe Ekologów Roślin udało się z wizytą do Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew” – odwiedziliśmy spichlerz „Błękitny Baranek” (ul. Chmielna 53, Gdańsk). Wycieczka została zorganizowana przy pomocy i zaangażowaniu Pani dr Moniki Badury.

Podczas zwiedzania obiektu mieliśmy okazję podziwiać efekty badań wykopaliskowych i poznać przy tym historię Gdańska. Obejrzeliśmy wystawę ukazującą potęgę handlową miasta i prezentującą gdańskie rzemiosło w okresie hanzeatyckim. Byliśmy zaskoczeni ogromną liczbą eksponatów i ich niezwykłą różnorodnością. Ponadto w ramach zwiedzania spichlerza przeszliśmy zrekonstruowaną Uliczką Hanzeatycką, oddającą charakter średniowiecznego miasta. W tym miejscu można natknąć się na niezwykle realistyczne sylwetki dawnych mieszkańców Gdańska, które zostały zrekonstruowane w oparciu o analizy szkieletów wydobytych spod Gdańskiej Hali Targowej. Dodatkową atrakcją są dźwięki i zapachy charakterystyczne dla poszczególnych miejsc, które dodają atrakcyjności i realizmu całej wystawie.

Była to kolejna wyprawa Koła Ekologów Roślin i z pewnością zostanie zapamiętana. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń oraz zachwyciła niezwykłym bogactwem zbiorów, a liczne zdjęcia będą nam przypominać miłe chwile spędzone w „Błękitnym Baranku”.

W „Błękitnym Baranku”

Ostatnia modyfikacja: 26-04-2012 Powrót